SEO, PPC, content marketing, retargeting  و … اگر شما به تازگی وارد این حوزه شده اید و یا قصد ورود به این حوزه را دارید، ممکن است از اصطلاحات و عبارات مطلق برای شما دلهره آور باشد. جای نگرانی نیست! در مقاله سعی کرده ایم تا این اصطلاحات تخصصی بازاریابی دیجیتال را بصورت ساده برای شما بیان کنیم.

Agile Marketing

آدیداس برای آموزش دوندگی در سال ۲۰۱۴ از ماشین های زیر زمینی استفاده کرد. Oreo  با شعار “شما هنوز هم می توانید در تاریکی غوطه ور شوید” جایزه ی Super Bowl را در سال ۲۰۱۳ از آنِ خود کرد.

برندها برای پیشبرد اهداف بازاریابی خود، به سرعت به رویدادهای مرتبط پاسخ می دهند و همراه می شوند. هیچ محدودیتی برای استفاده از فرصت های بازاریابی دیجیتال در شبکه های مجازی وجود ندارد، و شرکت ها از این فرصت به نفع خود بهره می برند.

Big Data

‘Big Data’ یکی از واژه های بازاریابی می باشد، که در سال های اخیر در همه جا فراگیر شده است، ‘Big Data’ به حجم زیادی از اطلاعات شرکت از مشتریان اطلاق می گردد، که نیازمند سیستم های پیچیده و دقیقی هستند که از صحت آنالیز صحیح آن ها مطمئن گردند.

Content Marketing

محتوا می تواند از هر محصولی که کسب و کار شما تولید می کند، ایجاد و به اشتراک گذاشته شود و با استفاده از تکنیک های بازاریابی در صدد تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل می‌باشد.

Disruption

یکی از مفاهیم رایج که معمولا در فضای بازاریابی دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد Disruption است. این مفهوم به تکنولوژی ای اشاره می کند که می‌تواند در این فضا تغییر موج ایجاد کند، با استفاده از آن برند ها بازار های جدید بدست می آورند.

Experiential Marketing

بازاریابی تجربی با هدف ایجاد یک تصویر شخصی و به یاد ماندنی در یک مصرف کننده با استفاده از ایجاد یک رویداد در یک زمان مشخص است.

Findability

آنلاین و قابل دسترس بودن شما و همینطور وضعیت جستجوی وب سایت شما در موتور های جستجو را findability گویند.

Growth Hacking

این مورد دیگری ست که نکات زیادی را به دست شما می دهد. این امر، به شرکتهای کوچکتری اشاره دارد که توانایی دستیابی به رشد و ترقی را حتی بدون ابزار و بودجه لازم و کافی دارند.

Hosting

وب سایت شما نیاز به یک سرور میزبان دارد تا از آن طریق در دسترس قرار گیرد. اصلاح “Hosting” به ذخیره سازی اطلاعات سایت شما در یک سرور میزبان اطلاق می گردد.

Inbound Marketing

به هر گونه فعالیت که از طریق تولید مطالب جالب و با ارزش جهت جذب مشتری جدید صورت می گیرد، گفته می شود.

JavaScript

 JavaScript یکی از زبان های رایج برنامه نویسی در دنیاست که به واسطه تاثیرات متقابل بر مرورگر ها مورد توجه قرار می گیرد.

Keywords

یکی از پایه های مهم SEO مدرن، کلمات کلیدی هستند، که به موتورهای جستجو مانند گوگل این امکان را می دهند تا تصمیم بگیرند که آیا محتوای سایت شما متناسب با خواست مخاطبان می باشد یا خیر. تصمیم گیری در مورد کلمات کلیدی و ارتباط دادن آن ها با محتوای سایت خود یکی از راه های کلیدی برای بیشتر دیده شدن وب سایت شما می باشد.

Multi-channel

چه از طریق رسانه های اجتماعی، و سایر تبلیغات های آنلاین، شما می توانید نقاط تماس بیشتری را با مشتریان بالقوه برقرار کنید. ایجاد استراتژی که شما را از طریق چندین کانال در دسترس مخاطبان قرار دهد را multi-channel marketing گویند.

Native Advertising

پلتفرم های معرفی همچون LinkedIn و غیره برای تولید و نشر محتوا بصورت روزانه موجود است. که برخی با حمایت برندهای مطرح، در جهت ترویج محصولات خود به آن می پردازند، ولی بعد از مدتی متوجه می شوند که مورد استقبال قرار نگرفته است. سازندگان چنین محتوایی می‌بایست در نظر داشته باشند که محتوای مطلب و یا آگهی آنها متناسب با مردم آن منطقه جغرافیایی مورد نظر ایجاد شود و شروع به تعامل با آنها داشته باشند.

Organic search

 Organic search اشاره به ترافیک بدست آمده وب سایت از طریق جستجوی کلمات کلیدی در موتور جستجو دارد.

PPC

 (PPC (pay per click یکی دیگر از روش های کسب درآمد از طریق SEO می باشد. در این روش با توجه به میزان کلیک کاربران بر روی آگهی ها، به وب سایت نشر دهنده درآمد تعلق می‌گیرد.

Responsive web design

پیش نیاز هر وب سایت مدرن،  responsive بودن آن است. امروز وب سایت ها برای جلب رضایت مشتریان می بایست محیط سایت خود را برای نمایش در دستگاه های مختلف بصورت خودکار پاسخگو سازند.

SEO

 (SEO (search engine optimisation به معنی سایت یک وب سایت با توجه به تفکر گوگل و سایر موتور های جستجو می باشد. هدف اصلی آن تمرکز بر روی ارزیابی وب سایت شما جهت ارائه مطالبی مطابق و مرتبط با خواسته کاربران است. میزان ترافیک و موقعیت شما بر اساس استانداردهای سئو تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان درآمد شما دارد.

Traffic

برخلاف دنیای واقعی، ترافیک زیادی در دنیای مجازی یه اتفاق خوب است. ترافیک بصورت مستقیم اشاره بر میزان بازدید و میزان قابل جستجو بودن وب سایت شما در اینترنت اشاره دارد.

User Experience

یک تجربه کاربری مثبت تاثیر بسزایی در نرخ بازگشت پذیری کاربران به وب سایت شما دارد. موارد همچون پرداخت سریع، اطلاعات کامل محصول، منوی ناوبری مناسب و …  می توانند به بهبود این تجربه کاربری کمک کنند.

Webmaster Tools

Webmaster Tools یکی محصولات شرکت گوگل است، به شما این امکان را می دهد تا وب سایت خود را برای بهبود وضعیت سئو تحلیل و بررسی نمایید.

XML Sitemap

نقشه وب سایت شماست. نمایش می دهد که در وب سایت شما چه صفحاتی وجود دارد و چگونه با هم ارتباط دارند.

 

منبع: cstland.com