برندینگ برای بسیاری از صاحبان کسب و کار مقوله ای پیچیده است. می توان گفت نام تجاری همه چیز کسب و کار شما  و منعکس کننده تمام ابعاد کسب و کار می باشد. روند برند کردن نام تجاری همواره حرکتی پیچیده و طولانی است پس از راه اندازی شرکت خود باید به فکر برند کردن نام خود باشید در این مقاله برندسازی در مورد 7 روش برند کردن نام تجاری توضیح می دهیم:

1. قابل اعتماد باشید

بازار هدف خود را در نظربگیرید این بازار شامل چه حرفه ای است:پزشکان، مدیران فناوری اطلاعات، حسابداران، پیمانکاران و ... شغل شما جز هر دسته ای باشد فرقی نمی کند، باید تبلیغات شما با ارزش و به دور از ریاکاری باشد. سعی نکنید نام شخصی خود را برند کنید. شرکت شما بزرگ است و خدمات و محصولات ارزنده و بزرگی را ارئه می دهد پس باید نامش بزرگ شود و فقط نام یک شخص برند نشود.

داستان خود را بازگو کنید،داستان شکل گرفتن شرکت شما چیست؟

2. خلاق باشید

سعی نکنید از دیگر شرکت های بزرگ تقلید کنید. سعی نکنید نام، ارم، لوگو و محصولات خود را مانند شرکتهایی نظیر سامسونگ، اپل،گوگل و ... ارائه دهید این شرکت ها در حال حاضر وجود دارند و نیازی به تکرارمجدد آنها نمی باشد. .با تقلید به مخاطبان نشان می دهید که نواوری، محصول یا خدمت جدیدی برای ارائه ندارید.

نشان دهید چه چیزی باعث منحصربفرد شدن شما می شود؟

3. مشکلی را حل کنید

حرفه شما جز هر دسته ای باشد فرقی نمی کند، همواره به یاد داشته باشید که بازار هدف بدنبال محصول جدید نمی باشد بلکه بدنبال رفع مشکل است. پس در ارائه محصول یا خدمات به نحوی عمل کنید که مشکلی را برطرف نمایید. مشکل اصلی را که خدمات شما برطرف می کند مشخص کنید ممکن است محصول یا خدمت شما مشکلات متعددی را برطرف کنند اما برای موفقیت باید بر روی مشکل عمده ای که برطرف می کنید تمرکز داشته باشید.

4. برای مشتریان جذاب باشید

 در هنگام ایجاد نام تجاری مطمئن شوید که محصول و خدمات با ارزشی دارید این نیازی بیش از طراحی های  زرق و برق دار، دارد. در این مرحله شما نیاز دارید درمورد محصول خود به مشتریان توضیح دهید و آنها را متقاعد کنید. بهترین راه برای متقاعد کردن مشتری از طریق احساسات است. با داشتن نام تجاری روشن و ایجاد احساسات مخاطب نسبت به نام تجاری می توانیم فعالیت برندینگ موفقی داشته باشیم.

 5. عمل به وعده های خود

چیزی که ارزش نام تجاری شما را حفظ می کند عمل به قول ها و ضمانت هایی است که به مشتری می دهید و این ضمانتها باید کاملا با نام تجاری و هدف شما منطبق باشد.

6. قرار نیست همه چیز باشید

شما نمی توانید تمام خدمات را به افراد ارائه دهید و قرار نیست تمام کارهای مربوط به ایجاد یا تولید یک محصول را خود انجام دهید. بر روی نقاط قوت شرکت خود تمرکز کنید و سعی کنید همواره نقاط قوت خود را تقویت کنید اپل ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی نمی فروشد چرا که در اینکار عالی نیست و قرارهم نیست باشد اما همواره یک شرکت محبوب است چرا که بر نقاط قوت خود تمرکز می کند.

7. حضور همیشگی

حرکتی آهسته و پیوسته برای برندینگ داشته باشید و سعی کنید همیشه در کنار مشتری و مخاطب حضور داشته باشید. همواره سعی کنید روبه جلو حرکت کنید و برای انجام هر اقدام بررسی کنید که آیا این اقدام با نام و فعالیت تجاری شما سازگار است یا خیر؟

 

منبع: سروش پرداز