در دنیای صنعتی و تکنولوژیکی امروزی خیلی از کمپانی ها معتقد هستند فعالیت و تمرکز بر روی برند سازی اهمیت بیشتری نسبت به فعالیت بر روی تولید محصول دارد. زیرا هر چقدر هم در تولید قدرتمند شوید اگر نتوانید برند شوید محصولات و خدمات شما جایگاهی در بازار پیدا نخواهد کرد. در زمان انقلاب صنعتی تمام راز موقیت در تولید انبوه بود اما در تجارت مدرن خیلی معتقد هستند که برند حرف اول را میزند و خواهد زد. خیلی از کمپانی در دنیا وجود دارند که اصلا کار تولید را انجام نمیدهند اما بدانید موفقیت از آن کسانی هست که صاحب نام برتر یا برند میباشند. با ما همراه باشید...

مفهوم برند

طبق تعریف انجمن بازاریابی آمریکا، مارک، برند یا نمانام،یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است

استیو سسیل برندینگ را اینگونه تعریف میکند:

برند یعنی عهد و پیمان و برندسازی یعنی آن چه از عهد و پیمان شما برای مشتریان باقی می ماند.

برندسازی یا برندینگ یکی از مسائل مهم در تجارت است.برندینگ به معنای تعریف شخصیت برای محصول مورد نظر پیش از ارسال و در دسترس مخاطبان قرار دادن است.

همچنین بسیاری از مردم تصور میکنند برندسازی موفق یعنی به دست آوردن توجه دیگران در حالی که اینطور نیست. برندسازی یعنی محصول شما تنها راه حل برای مشکل میباشد .زمانی که به جایگاه یکتا  رسیدید دیگر کسی نمیتواند جایگاه شما را در خطر قرار دهد٬که به این معنا است مشتریان با خیال راحت و علاقه حاضر به هزینه برای دسترسی به محصول یا سرویس شما میباشند.

تبلیغات یکی از بال های برند سازی

از صنعت تبلیغات به عنوان یکی از کارآمدترین ابزارهای معرفی و شناساندن خدمات، محصولات  هر شرکت یاد می شود که تحقق این اصل مهم به کار علمی، کارشناسانه و تخصصی نیاز دارد. در برند سازی نیز باید به تناسب بازار هدف و نوع فعالیت باید تبلیغ مناسب و در خور آن انجام شود.

برندسازی اینترنتی

برندسازی اینترنتی یعنی بهره‌ برداری تخصصی از بستر اینترنت در راستای برندسازی. بر خلاف تصور عموم، برندسازی اینترنتی علم بهره‌ برداری از موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی نیست، چرا که اینها صرفاً ابزار هستند. برندسازی اینترنتی  یکی از تکنیک‎های مدیریت برند است که از وب سایت به عنوان رسانه‎ای به منظور قراردادن برند در بازار آنلاین استفاده می‎کند. طراحی سایت , سئو و بهینهسازی سایت، سوشیال مارکتینگ، بلاگ‎ها، بنر های اینترنتی و تولید ویدئو های تبلیغاتی آموزشی به منظور بازاریابی اینترنتی از  متد ‎هایی هستند که در رابطه با اهداف برندسازی اینترنتی به کار گرفته می‎شوند.

ابزار تبلیغات در حوزی برندینگ

تبلیغات اینترنتی به استفاده از محیط اینترنت بعنوان یک راه ، کانال و وسیله ارتباط برای فرستادن تبلیغات در محیط وب اشاره دارد ، به زبان دیگر ، تبلیغات اینترنتی را بدین شکل تعریف نموده‌اند: نشان دادن اشکال ، نامها و علائم تجاری ، شعارها و تصاویر تبلیغاتی در محیط سایت های (پایگاه های) پر بیننده اینترنت ، به نحوی که به تحقق اهداف تبلیغات کمک کند (وب سایت صدا و سیما ۲۰۰۲ ) .

طراحی سایت

اولین گام و مهمترین گام در برند سازی امروز طراحی سایت می باشد با گسترش تکنولوژی و دنیای IT اهمیت طراحی سایت روز به روز از اهمیت و ارزش بالاتری برخوردار میشود امروزه ویترین معرفی محصولات و خدمات تمامی ارگان ها و نهاد های تولید کننده هر نوع خدمات و محصولات وب سایت آن می باشد.

 

منبع: سروش پرداز