در طراحی لوگو ۷ سبک مختلف وجود دارد و شما به عنوان یک کارفرما زمانی که به یک طراح لوگو برای کسب و کار خود سفارش کار می‌دهید لازم است از این موارد آگاهی داشته باشید.

 

 ۱. علائم اختصاری (Lettermarks):

این نوع لوگوها مبتنی بر تایپوگرافی و به شکل علائم اختصاری و معمولا شامل چند حرف اول یا خلاصه حروف یک شرکت هستند که باید در عین سادگی طراحی شوند. هیولت پاکارد (HP)، جنرال الکتریک، IBM و ناسا نمونه‌های این نوع طراحی می‌باشند.

 

 

۲. علائم تصویری، سمبل، آیکون (Pictorial Marks):

این نوع که شامل یک آیکون یا طرح گرافیکی است که می‌تواند خیلی هوشمندانه طراحی شود. مثل بنز، توییتر و اپل.

 

۳. نام نوشتاری، تایپوگرافی، لوگوتایپ (Wordmarks): 

مشابه لترمارک‌ها، این نوع هم براساس فونت هستند که تمرکز آن بر روی نام کامل تجاری شرکت هست. لوگوهای سبک وردمارک برای شرکت‌هایی که دارای نام مختصر و متمایز هستند بسیار مطلوب می‌باشد. مثل کوکاکولا و گوگل

 

۴. لوگو مارک انتزاعی (Abstract):

یک نوع خاص از لوگوهای تصویری است که به جای تشخیص از روی تصویر مثل سیبِ اپل یا پرنده‌ی توییتر، یک فرم هندسی انتزاعی بوده که نشان دهنده کسب و کار شما است. لوگوهای انتزاعی (چکیده) به شما اجازه ساختن تصویری منحصر به فرد و واقع بینانه از برند خود می‌دهند. آدیداس و پپسی در این دسته قرار دارند. 

 

 

۵. مسکات (Mascot Logo):

یک شخصیت ساده و تصویرسازی شده که کسب و کار شما را نشان می‌دهد. مسکات‌ها برای شرکت‌هایی که به دنبال ایجاد یک فضای سالم با توسل به خانواده‌ها و کودکان هستند فوق‌العاده می‌باشند. این لوگوها که رنگی و حتی کارتونی بوده معمولا سرگرم کننده هستند. از نمونه‌های موفق سبک مسکات در طراحی لوگو می‌توان به KFC اشاره کرد و یا حتی چیتوز و چاکلز در ایران.

 

 

۶. لوگوی ترکیبی:

متشکل از یک آرم نوشتاری (lettermark یا wordmark که در بالا توضیح داده شد) یک آرم تصویری، آرم انتزاعی یا مسکات. عکس و نوشته می‌توانند در کنار هم قرار گرفته یا روی هم باشند و حتی تلفیق آنها برای ساختن یک تصویر مستقل. مثال‌های این نوع از لوگو کینگ برگر، چیپس دوریتس و لاکست می‌باشد. 

 

 

۷. امبلم (Emblem):

این سبک از لوگو متشکل از فونت در یک طرح گرافیکی است. در این نوع تم سنتی آن کسب و کار که تاثیر قابل توجهی خواهد داشت به نمایش گذاشته می‌شود. هارلی دیویدسون و استارباکس از این نمونه‌ها هستند. 

 

منبع: joorchin.co