بازاریابی درونگرا، به شیوه ای از بازاریابی گفته می‌شود که در آن، تعامل بین برند و مخاطب، از جانب مخاطب آغاز می‌شود. به بیان دیگر، تمام تلاش های ما در بازاریابی درونگرا می بایست به شکلی باشد که مخاطب حس کند که ما را پیدا کرده و به سراغ ما آمده است.

به بازاریابی درونگرا، بعضا بازاریابی ربایشی یا جاذبه ای هم گفته می شود. ما معتقدیم که بازاریابی درونگرا، پایدارتر، تاثیرگذارتر، کم هزینه تر و جامع‌تر از سایر روش های بازاریابی است.

البته این را هم باید اضافه کنیم که پیاده‌سازی کمپین‌های بازاریابی درونگرا کاری پیچیده و تخصصی است. این کار راحت نیست و دانش و مهارت مخصوص به خود را لازم دارد. بازاریابی ربایشی از جهاتی شبیه دوی ماراتون است، ابتدا نیاز به آموزش دارد و بعد از آموزش باید همیشه نحوه ی کار بررسی و تحلیل شود. سپس به برنامه ریزی و سازماندهی نیاز است. inbound marketing سختی های خاص خود را دارد اما مطمئن باشید نتایج درخشانی در پی خواهد داشت.

هدف بازاریابی درون گرا

هدف این روش بازاریابی، به‌طور مستقیم، هدف قرار دادن مصرف کننده است، با توجه به اصول بازاریابی بسیار مهم است که شما در حال هدف قرار دادن افرادی باشید که به محصولات شما علاقه مند شده‌اند، کار فقط به جذب مخاطبان ختم نمی‌شود، شما باید کاری کنید که اعتماد کاربران را به خود جلب کنید تا آنان مشتریان دائمی و بلند مدت برای شما باشند.

 

تفاوت‌ها میان بازاریابی سنتی یا برون گرا و بازاریابی جاذبه ای یا درونگرا

در مفهوم پایه‌ای، بازاریابی برون گرا یا سنتی از تاکتیک‌های فشار و اجبار استفاده می‌کند، در حالی که بازاریابی درونگرا یا جاذبه‌ای از تاکتیک‌های کشش و جذب استفاده می‌کند.

در بازاریابی برون‌ گرا ارتباط مشتری و با کسب و کار یک‌طرفه‌ است. یعنی این کسب و کار است که با هر روش سعی می‌کند خود را به مشتری نزدیک کند. اما در بازاریابی درون‌گرا کاملاً ارتباط دوطرفه بوده و این بسیار با اهمیت است. مشتری خودش به شما مراجعه می‌کند و سپس شما پیشنهاد به آن می‌دهید.

بخش بزرگی از بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه ای متکی بر ایجاد محتوای با ارزش و جذب بازدیدکنندگان از آن است. این  روش بر توسعه‌ی فناوری ارتباطات مدرن مانند اینترنت، تلفن‌های همراه و رسانه‌های اجتماعی برای جذب مصرف‌کنندگان متکی است. به جای اینکه یک پیام در برابر یک جمعیت زیاد قرار داده شود، بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه ای مخاطبان خاصی را جذب می‌کند که دقیقاً به دنبال آن اطلاعات هستند.

 هدف این است که افرادِ علاقه‌مند به محصولات و خدمات جذب شوند و از طریق اطلاعات با ارزشی که به آن‌ها داده می‌شود به کسب و کار شما علاقمند شوند. این کار با راه‌اندازی انواع وسیعی از دارایی‌های بازاریابی آنلاین انجام می‌شود و انتظار می‌رود که مصرف‌کنندگان علاقه‌مند به آن پیدا شوند.

مزایای بازاریابی درونگرا یا inbound marketing

بازاریابی درونگرا، مفید برای هر نوع کسب و کار

کسب و کار شما در هر قالبی که باشد، با استفاده از بازاریابی درونگرا می توانید آن را ارتقا دهید. بازاریابی جاذبه ای برای انواع مختلف کسب و کارها از جمله B2B (تجارت با تجارت) و B2C (تجارت با مشتری) بسیار موثر است. بازاریابی ربایشی کسب و کار شما را از حالت معرفی صرف محصولات خارج می کند. کسب و کار شما با استفاده از بازاریابی درونگرا به یک موتور فروش تبدیل می شود. بازاریابی درونگرا راه حلی برای چالش های جدید و پیچیده در بازاریابی امروزه است.

سرمایه گذاری بلندمدت اما خیره کننده در بازاریابی درونگرا

کلیدهای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات کلیکی و بازاریابی درونگرا هستند و مدیر یک کسب و کار باید حتما این دو گزینه را در نظر بگیرد. تبلیغات کلیکی ترافیک وبسایت شما را افزایش می دهد. اما این تبلیغات به تنهایی و بدون استراتژی بازاریابی درونگرا، نرخ تبدیل کاربر به مشتری را افزایش نمی دهد و هزینه بر خواهد بود. بازاریابی درونگرا نسبت به تبلیغات کلیکی هزینه های کمتری دارد اما بر خلاف تبلیغات کلیکی، نتایج آن در بلند مدت دیده می شود.

سرعت بیشتر در چرخه فروش

بازاریابی ربایشی با افزودن lead در ابتدای فرآیند فروش و نگه داشتن این لیدها در قیف فروش، اعتماد کاربران به برند را افزایش می دهد. نوشته های شما در سایت و شبکه های اجتماعی، بی تاثیر نخواهند بود. با کوتاه کردن مسیر چرخه فروش، فرایند آن را سریع تر کنید تا نرخ فروش افزایش یابد.

افزایش آگاهی کارکنان سازمان

قطعا همه کارمندان شما توانایی تولید محتوا در زمینه بازاریابی درونگرا را ندارند. اما دانشی که این نوع بازاریابی در اختیار شما و سایر کارکنان قرار می دهد بسیار مفید خواهد بود. برای تولید محتوا، لازم است که ابتدا به مفاهیم موردنظر تسلط کامل داشته باشید. سپس می توانید آن را طوری تنظیم کنید که کاربران نیز به خوبی آن را درک کنند. برای نتیجه گرفتن، باید در زمینه ی بازاریابی جاذبه ای به روز باشید و تا جای ممکن اطلاعات لازم کسب کنید.

کسب جایگاه برتر میان رقبا

بازاریابی ربایشی به شما کمک می کند تا در زمینه های مختلف تجاری به روز و سرآمد باشید. ممکن است با استفاده از سایر استراتژی ها نیز به این موفقیت تجاری برسید اما این موفقیت را در مدت طولانی تر کسب می کنید. بازاریابی درونگرا به شما کمک می کند در زمان صرفه جویی کنید و پیشرو باشید تا جاییکه بهترین باشید و رقبای شما از شما تقلید کنند. همین خصوصیات باعث می شوند تا با رقبای خود کاملا متفاوت باشید و افزایش فروش چشم گیری داشته باشید. بازاریابی جاذبه ای می تواند باعث شود که زودتر از موعد به جایگاهی که لایق شماست برسید.

تاثیرگذاری زیاد و سریع بر کاربران

در بازاریابی سنتی هیجان کاربر در لحظه برانگیخته می شود اما این آتش زود خاموش می شود و کاربر سریعا برند شما را فراموش می کند. بازاریابی ربایشی با برنامه ریزی و تعامل منظم، به کاربران یادآوری می کند که شما در مسیر کسب‌و‌کار خود مجدّانه به فعالیت ادامه می‌دهید و می توانند هر وقت که خواستند به شما رجوع کنند و از خدمات و محصولات شما بهره ببرند. هر چه زودتر دست به کار شوید تا زودتر به بهترین جایگاه برسید.

شناخت بهتر کاربران هدف

بازاریابی درونگرا نیاز به اطلاعات زیادی دارد. این بازاریابی، با تجزیه و تحلیل داده ها به شما می گوید که مخاطبانی که به دنبال آنها می گردید کجا هستند و چه شرایطی دارند. با استفاده از تجزیه و تحلیل نتایج می گوید که آیا استراتژی شما نتیجه بخش خواهد بود یا نه، چه کنید تا زودتر به موفقیت برسید و … . این تجزیه و تحلیل ها واقعا مفید هستند و در عمل می توان از آن ها استفاده کرد.

معایب بازاریابی درون‌گرا

زمان‌بر بودن!

 اولین دلیلی که شاید برخی کسب و کارها تمایل به اجرای آن نداشته باشند، زمان‌بر بودن آن است. شما باید ابتدا مراحل تولید محتوا را پشت سر بگذارید، سپس با تکنیک‌های سئو و بهینه سازی مقاله خود را در گوگل بالا بیاورید. سپس از بازدیدکننده اطلاعات بدست آورید و در یک موقعیت مناسب آن را دعوت به خرید کنید. برخی کسب و کارها تنها به فروش فکر می‌کنند و تنها می‌خواهند در یک بازه زمانی فروش بالا را تجربه کنند. اما باید گفت که زمان‌بر بودن این روش کاملاً ارزشش را دارد.

تخصصی بودن!

دومین عیب که اصلاً از نظر صاحب‌نظران حوضه دیجیتال مارکتینگ عیب محسوب نمی‌شود، تخصصی بودن آن است. بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارها، منابع انسانی لازم برای آموزش دیدن تخصص‌هایی که در هر مرحله گفته شد را ندارد و برای فراهم کردن همچنین تخصص‌هایی نیز فکر می‌کنند زمان زیادی را باید صرف کنند. از همین رو برخی بازاریاب درون‌گرا را کاری تخصصی و زمان‌بر می‌دانند، پس راحت‌تر هستند که با یک جابه‌جایی مالی، کمپین تبلیغاتی خود را به‌سرعت اجرا کنند.

مهم ترین نکات بازاریابی درونگرا

بازاریابی جاذبه ای با درونگرا زمان‌بر است

نمی توان از بازاریابی جاذبه ای انتظار معجزه آنی داشت. هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ حداقل سه ماه زمان برای به نتیجه رسیدن نیاز دارد. بازاریابی جاذبه‌ای به زمان نیاز دارد تا کسب و کار و مخاطبان هدف شما را بشناسد و برنامه ریزی مخصوص آن ها را اجرا کند. بازاریابی ربایشی باید مسیری منطبق با کسب و کار شما را پیش بگیرد.

بازاریابی ربایشی یا همان درونگرا، نیاز به یادگیری مداوم دارد

یادگیری بازاریابی درونگرا ممکن است آسان به نظر برسد اما مسلط شدن در این زمینه تقریبا غیر ممکن است. زیرا این نوع بازاریابی روزبه‌روز در حال تغییر و به روزرسانی است. حتی در آینده ممکن است کاملا متفاوت با امروز باشد. بهترین روش های بازاریابی ربایشی با توجه به نیازهای کسب و کار امروزه، بازار، تغییرات موتورهای جستجو و … تعیین می شود. برای همین تسلط کامل به پیچ و خم های آن امکان پذیر نیست. بازاریابی جاذبه ای نیاز به فرآیند یادگیری مداوم دارد.

بازاریابی درونگرا نیاز به فعالیت حرفه‌ای دارد

بازاریابی درونگرا فرآیندی زمان بر است و نیاز به یادگیری مداوم دارد. از آنجایی‌که این بازاریابی چند بعدی است، تسلط کامل یک نفر به این بازاریابی مشکل است، بنابراین به یک تیم حرفه ای و متخصص نیاز است. باید یک تیم مشخص را به مدت چند سال تحت آموزش قرار دهید و بعد این تیم را برای انجام بازاریابی به کار بگیرید. راه دیگر این است که با یک تیم آموزش دیده  و حرفه ای همکاری کنید.

 

منبع:

متاوب

مدیرفروش