در هر کسب و کاری ممکن است این اتفاق بیافتد که یک یا چند کالای آنها بر خلاف انتظارشان به فروش نرسد.

در این مواقع معمولاً فروشنده ها و مدیران کسب و کارها به دنبال این هستند تا دلایل و علل عدم به فروش رفتن این کالا را کشف کنند. این اتفاق به همان اندازه که می تواند ناگوار باشد و بسیاری از سرمایه های شما را از بین ببرد ولی در عین حال می تواند به شما یاد دهد که چه عواملی موجب عدم به فروش رفتن این کالا شده است و با جبران این نواقص در مراحل بعدی ، کالاهایی را تولید کنید که بتوانید سریع به فروش برسانید. در این مقاله از جمله مهمترین عواملی که موجب عدم به فروش رفتن یک محصول می شود می پردازیم.

یکی از دلایلی که محصولی به فروش نمی رود: محصول از مد افتاده است

از نظر مشاوره بازاریابی و فروش یکی از مهمترین عوامل عدم به فروش رسیدن یک کالا این است که عمرفروش آن کالا به پایان رسیده است. معمولاً هر کالایی که وارد بازار می شود در ابتدا با موج مشتریان مواجه می شود و این استقبال تا زمانی ادامه دارد که کالای جدید با ویژگیهای بهتر و جدیدتر وارد بازار نشده است. اما به محض اینکه کالای جدیدی وارد بازار می شود از آنجایی که این کالاها معمولاً دارای گزینه های بهتر و به روز شده تری هستند ، مشتریان به سمت این کالا جذب می شوند و میزان خرید کالای قدیمی که در بازار بوده است کمتر می شود.

بنابراین، یکی از علتهای اصلی عدم فروش یک کالا ممکن است قدیمی بودن یا از مد افتادگی باشد که به این دسته از کالاها می گویند که عمر فروش آنها به پایان رسیده است و نیازهای مشتریان را نمی توانند برآورده کنند.

عامل دوم- فناوریهای قدیمی

تکنولوژی و فناوری ها با سرعت بسیار بالایی مدام در حال گسترش و به روز رسانی هستند. بنابراین ، با گذشت مدت زمان کوتاهی شاهد این هستیم که تکنولوژی جدیدتر با امکانات بیشتری وارد بازار می شود و باید برای تأمین نیازهای مشتریان از این تکنولوژیها استفاده شود. اگر کالایی که شما تولید کرده اید پس از مدتی ، کالاهای مشابه با تکنولوژیهای جدیدتر ساخته شده و وارد بازار شوند به راحتی می توانند مشتریان شما را به سمت خود جذب کنند.

بنابراین ، یکی از دلایل مهم برای به فروش نرفتن محصول شما این است که تکنولوژی به کار رفته در آن قدیمی شده است و نیازهای به روزشده مشتریان را نمی تواند برآورده کند. زمانی که عدم فروش یک کالا را مورد بررسی قرار می دهید باید به این نکته بسیار مهم نیز توجه کنید که در صورتی که علت عدم فروش کالای شما، تکنولوژی قدیمی استفاده شده در آن است، آن را ارتقاء داده یا سیستم ها و دستگاه های جدید خریداری کنید تا این مشکل شما حل شود.

سومین عامل - عدم تبلیغات درست

تبلیغات یکی از عناصر مهم در فروش است. شما بدون معرفی درست یک کالا به بازار نمی توانید انتظار داشته باشید که کالای مورد نظر شما به فروش مد نظرتان برسد. پس بهتر است این مورد را بررسی کنید که آیا کالای شما به درستی به بازار معرفی شده است یا نه؟ در صورتی که در روند تبلیغات یا معرفی صحیح کالای خود به بازار مشکلی را پیدا کردید باید هر چه زودتر نسبت به رفع آن اقدام کنید چرا که این عدم معرفی صحیح کالا و به تبع آن عدم فروش کالای شما می تواند ضررهای جبران ناپذیری را به کسب و کارتان وارد کند.

چهارمین دلیل- بازار هدف

در صورتی که کالای شما به فروش نمی رود باید تحقیق و بررسی کنید که آیا بازار هدف خود را به درستی شناسایی کرده اید؟ اگر مشتریان و مخاطبان خود را به درستی شناسایی نکرده باشید یعنی محصول شما نمی تواند نیازهای آنها را برآورده کند و در نتیجه ، محصول شما به فروش نمی رسد. پس بهتر است بررسی کنید که آیا بازار هدف را به درستی شناسایی کرده اید یا نه؟

 

منبع:

پارک بازاریابی ایران