چنانچه شما نیز جزء افرادی هستید که به تازگی شروع به کسب و کاری کرده اید، قطعاً به سرمایه کافی نیاز دارید تا بتوانید علاوه بر حفظ بقای این استارت آپ، روز به روز به رشد و پر رونق شدن آن نیز کمک کنید. به همین دلیل باید به خوبی به حسابهای دخل و خرج خود رسیدگی کنید. درست است که شما به سرمایه لازم برای شروع کارتان نیاز دارید ولی نحوه خرج و مخارجتان نیز در مدیریت و اداره کردن آن بسیار مهم است.

در برخی از زمینه ها که حتماً باید به میزان بودجه و هزینه خود توجه کرده و به دقت بررسی کنید موارد زیر می باشند:

 ۱) هزینه های جاری کارتان

۲) هزینه های استخدام نیروی کار و دستمزدهای آنها

۳) هزینه هایی که بابت مالیات باید صرف کنید

۴) هزینه هایی که ممکن است در طول سال برایتان پیش بیاید

قطعاً شما باید تمامی این هزینه ها را برای برپایی و حفظ کسب و کارتان صرف کنید. اما همیشه راه هایی وجود دارد که می تواند برای کاهش هزینه ها به شما کمک کند. یکی از این راه حلها، استفاده از فضای مجازی است که تقریباً به صورت رایگان در اختیار همگان است. بنابراین سعی کنید گروه های مجازی تشکیل دهید و کارهایتان را از طریق اینترنت پوشش دهید. از آنجا که در این گروه ها و تیمها، ارتباطها از نزدیک نیست ممکن است در مدیریت گروه ها مشکلاتی را داشته باشید، پس به مواردی باید توجه کنید.

 

یک) زمان بندی دقیقی داشته باشید

سعی کنید تمامی کارها را برنامه ریزی کنید و هر کاری را در زمان تعیین شده آن انجام دهید. برای تک تک افرادی که در این تیمهای مجازی هستند وظایف دقیقی را مشخص کنید و علاوه بر تعیین وظایف ، زمان انجام این وظایف نیز مشخص باشد. پیگیریهای منظم ، تعییین برنامه های دقیق و منظم ، رعایت کردن نظم در گروه ، اول از طریق مدیران و سپس انتظار آن از طرف اعضای تیم ، می تواند شما را در تشکیل یک گروه کارآمد مجازی بسیار کمک کند. اگر بتوانید چنین گروهی را تشکیل دهید می توانید در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی کنید.

 

دو) اعضای تیم خود را بشناسید

منظور از اینکه اعضای تیم خود را بشناسید به این معنی است که استعداد و توانایی های آنها را به خوبی بشناسید و برای هر یک از آنها ، بهترین تکالیف و وظایف را تعیین کنید. اگر این اصل را رعایت کنید می توانید بهترین استفاده را از توانایی های اعضای تیم خود داشته باشید.

 

سه) شبکه ای از نیروها را جمع آوری کنید

بهتر است تعدادی از افراد با تخصص ها و توانایی های مختلف را شناسایی کنید و هر زمان که به تخصص آنها نیاز داشتید به آنها مراجعه کنید تا بتوانید در کمترین زمان به سراغ بهترین فرد بروید و کارهای مورد نظرتان را انجام دهید. برای این کار می توانید از برخی از برنامه های مخصوص این کار استفاده کنید. در این برنامه ها، می توانید نام افراد را با مهارتها و توانایی هایی که دارند و شماره و اطلاعات تماس آنها ثبت کنید. حتماً یک نمونه از این بانکهای اطلاعاتی برای خودتان تهیه کنید تا اطلاعات منظمی را گردآوری کنید و در استفاده از زمان نیز صرفه جویی کافی را داشته باشید.

با در نظر گرفتن نکاتی که در بالا اشاره شد هم می توانید بهترین گروه مجازی را تشکیل دهید و هم از تخصص های آنها به بهترین نحو و با هزینه کمتری استفاده کنید. به همین دلیل تا جایی که امکان دارد سعی کنید از این نوع گروه ها و تیمها تشکیل دهید تا در منابع مالی شرکتتان، صرفه جویی کنید و بسیاری از هزینه های اضافی را نپردازید.

 

منبع: http://posterooz.ir