تحقیقات نشان می دهند یافتن عوامل بر هم زننده تمرکز آسان نیست. عدم تمرکز در محیط کار به مشکلات مختلفی منجر می شود، به همین دلیل باید بر این مشکل غلبه کنیم. این مقاله یک فرصت مناسب برای آگاهی از مسائلی را که باعث حواس پرتی تان می شود ارائه می دهد. اینترنت به عنوان موضوعی که تمرکز را به هم می ریزد شناخته شده است و یک سوم از حواس کارکنان را پرت می کند، اما اینترنت تنها مسئله و همچنین بزرگ ترین موضوع برای عدم حواس پرتی تان نیست.

مقاله اخیر وال استریت ژورنال به نقل از یافته های پژوهش نشان می دهد که چگونه حواس پرتی های بصری و حرکاتی که جلوی چشمان تان می بینید تمرکزتان را به هم می ریزد و در نتیجه توانایی ما برای فکر کردن تحلیلی و خلاقانه را از بین می‌برند. در اینجا چهار روش وجود دارد که شما می توانید برای کاهش حواس پرتی بصری و افزایش تفکر خلاقانه در فضای کار خود به کار بگیرید.

1- برای مدیریت سروصدا بهتر است در اتاق خودتان باشید تا حواس تان پرت نشود

با توجه به یافته های کارشناسان، افراد بالغ می توانند موضوعات و مواردی را که باعث می شود حواس شان پرت شود، مدیریت کنند. برای مثال همیشه در محل کار یا هر جای دیگری افرادی هستند که حواس تان را پرت کنند این افراد به طور دائم در حال سخن گفتن با دیگران یا سوال پرسیدن هستند و با سکوت آشنایی ندارند، طبیعتا به دور از ادب است که بخواهید آنها حرف نزنند پس بهتر است یک جفت هدفون برای کم شدن سروصدا استفاده کنید، یا بهتر است در محیط کاری برای کاهش سروصدا، درب اتاق تان را ببندید. زیرا سروصدای افرادی را که در راهرو رفت و آمد می کنند نخواهید شنید و کسانی که کار ضروری ندارند نیز مزاحم شما نخواهند شد و این کار به شدت تمرکزتان را بالا می برد. همچنین، داشتن چشم بند در فضای کاری برای مثال می تواند از مسائل بصری که باعث حواس پرتی و عدم تمرکز می شود جلوگیری به عمل آورد.

 

2- زمانی که نیاز به تمرکز دارید به محل هایی که رنگ تیره دارند پناه ببرید

همان طور که می دانید فضا های روشن دعوت کننده اند و ارتباطات را افزایش می دهند، اما در واقع باعث حواس پرتی بصری می شوند. رنگ های روشن برای چشم وسوسه کننده اند و نادیده گرفتن اثر آنها غیر قابل انکار است. در یک شرکت فناوری بازاریابی در نیویورک از روشنایی ها و موارد مختلفی برای تغییر نور محیط های مختلف برای تمرکز و کارایی بیشتر کارمندان استفاده شده است.

بهتر است به رنگ و دکوراسیون مکان هایی که در آنها ازدحام جمعیت وجود دارد یا مکانی که شما در آن به تمرکز می‌پردازید بیشتر دقت کنید. برای دکوراسیون محیط کار از مواد طبیعی مانند چوب و سیمان استفاده کنید. این دکور برای حفظ تمرکز بصری بسیارثاثیرگذار است و باعث می شود مغز به کار خود نسبت به اطرافش تمرکز بیشتری داشته باشد.

 

3- برای کار فردی و مشترک فضای فیزیکی جداگانه داشته باشید

با توجه به یافته های یک عصب شناس در دانشگاه پرینستون، حرکت ها در دید محیطی (جلوی چشمان مان) باعث حواس پرتی و عدم تمرکز می شود و قدرت مغز ما را برای تفکر خلاقانه کم می کنند، همچنین افراد را در سطوح مختلف تحت تاثیر قرار می دهد. برای اکثر افراد تمرکز در شرکت های شلوغ غیر ممکن است، حتی اگر شما خیلی دیر تحت ثاثیر حرکات مقابل تان قرار بگیرید.

یکی از راه های کاهش حرکات غیر قابل پیش بینی تغییر جهت میز خود است، به طوری که دور از مسیر رفت و آمد و حتی دید سایر افراد باشید و با پشت کردن و مایل بودن به سمت میزتان شما ارتباطات بصری را از خود دور می کنید. کارکنان بهتر است که رو به روی همدیگر نباشند و هر کدام شان نزدیک میز کار خود و در مقابل کامپیوتر خودشان قرار بگیرند و برای کارهایی که به مشارکت نیاز دارد دور میز مشترکی جمع شوند و لحظات مشترکی برای نظریه یا ایده های مشترک شان داشته باشند.

 

4- فشار های عصبی باعث کاهش تمرکز می شود 

استرس و فشار های کاری تا حد زیادی بر کیفیت کار و تمرکز کردن تاثیر گذار است. در یک آزمایش با کارکنان یک شرکت چینی محققان تیم هایی را که تحت نظارت سرپرستان شان نبودند، 10 تا 15 درصد سازنده تر مشاهده کردند. دلیل این مسئله این است که هنگامی که نظارتی روی آنها نبود این تیم ها احساس راحت تری برای انجام دادن ایده های جدیدشان داشتند و به دور از استرس و فشار کارفرما به تمرکز می پرداختند. پس زمانی که احساس کنیم که کسی ما را تحت نظر دارد از نظر عصبی در حالت نرمال به سر نمی بریم که این موضوع باعث تاثیر منفی روی توانمندی های مان می شود.

 

5- میز کارتان را همیشه مرتب کنید

همان طور که محیط شلوغ و پر سروصدا تمرکز را به هم می ریزد میز نامرتب و بهم ریخته نیز باعث اختلال در تمرکز می‌شود. پس سعی کنید هرروز قبل از ترک محل کارتان میزتان را برای روز بعد مرتب کنید. یکی از راه های دیگر که به شما در تمرکز کردن کمک می کند این است که اطراف محیط و میز خود گیاهانی را به ردیف قرار دهید.

با رعایت این موارد می توانید تمرکز خود را در محیط کار افزایش دهید و همچنین باید بدانید که عوامل بر هم زننده تمرکز در برخی مواقع مفید است، زیرا به مغزتان اجازه استراحت کردن می دهند.

 

همچنین محققان ثابت کرده‌اند که انجام دادن چند کار در یک زمان باعث کاهش کارایی می‌شود. با این سوال مهارت‌های لازم برای محل کار را بررسی می‌کنیم: بهترین راه برای ایجاد تمرکز چیست؟

زمان کارتان را بخش بندی کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش کارایی تقسیم کردن زمان به بخش‌های متفاوت و داشتن استراحت‌های منظم است. کلی نول راسمن، بازاریاب دیجیتال، در مادیسون واقع در ایالت ویسکانسین، بیان کرده است: «مغز ما در تلاش‌های کوتاه به بهترین شکل تمرکز می‌کند، در نتیجه اختصاص دادن ۲۵ دقیقه به یک فعالیت، ۵ دقیقه استراحت و سپس ادامه دادن فعالیت یا تغییر به یک فعالیت دیگر برای مدت زمان ۲۵ دقیقه، به افزایش کارایی کمک خواهد کرد.»، آن‌‌چه گفته شد با عنوان تکنیک Pomodoro شهرت دارد.

از ابزار‌های بررسی و پیگیری زمان استفاده کنید

 راسموسان بیان کرده است: «ابزارهای بررسی و پیگیری زمان مانند Toggl یا DeskTime می‌توانند به شما کمک کنند تا از این که برای هر فعالیت مشخص چقدر زمان صرف می‌کنید آگاه شوید، برای مثال با گذشت زمانی طولانی احتمالا متوجه می‌شوید که کدام قسمت را می‌توان اصلاح کرد یا زمان کدام فعالیت را افزایش دهید».  

بررسی کنید که چه زمانی بهترین عملکرد را دارید

اگر در صبح کارایی بیشتری دارید، کارهای مهم را در همان ساعات انجام دهید. چارلی هونگ جنز، برنامه‌ریز زندگی و کسب‌و‌کار و نویسنده‌ی کتاب «ایجاد فردی کارآمدتر از شما» می‌گوید: «این موضوع تنها در رابطه با زمان نیست، بلکه در رابطه با وسعت ذهن و تمرکز عمیق نیز هست، زمان در روز یک فاکتور تعیین کننده است. ریتم خودتان را یاد بگیرید و آن را برای کار‌های ذهنی چالش برانگیز به کار بگیرید.»

لیست فعالیت ایجاد کنید

بدیهی است که این کار به معنای داشتن لیست ذهنی نیست. آن‌ را بنویسید. دارلا دمورو، اداره‌کننده‌ی مجرب سازمان HeartWork بیان کرده است: «با یک لیست فعالیت، ذهن شما به جای این که تنها روی فعالیت فعلی متمرکز شود، سخت تلاش می‌کند تا در یک چرخه، کار‌های مهم و غیر مهم را شناسایی کند».

کارهای زمان‌بر را کنار بگذارید

 شما نمی‌توانید اینستاگرامتان را در صورت فیلتر بودن آن در محل کار، در ساعات کاری چک کنید. دی مورو می‌گوید: «بسیاری از مشتریان من در نهایت از برنامه‌ای برای بلوکه کردن این مدل سایت‌ها استفاده می‌کنند. بسیاری از افراد هنگامی که حوصله‌شان سر برود سراغ وبگردی و بازی‌های آنلاین می‌روند.»

صدای زنگ ها را قطع کنید

دکتر دبورا سیرکی، استاد مدیریت برنامه‌ریزی در دانشگاه فلوریدا آتلانتیک بیان کرده است: «هنگامی که شما با صدای پیامک یا توییت جدید یا صدای آمدن یک خبر جدید، اجازه می‌دهید تا کارتان قطع شود، تمرکزتان را از دست می‌دهید.» تلفن خودتان را در حالت بی‌صدا قرار دهید و آن را برای یک ساعت در کشو‌ی میز قرار دهید و اگر امکان دارد صدای اطلاع رسانی ایمیل‌ها را قطع کنید، همچنین صدای شبکه‌های اجتماعی را قطع کنید تا متوجه نشوید چند پیام جدید دارید.

با سخت‌ترین کار شروع کنید

جردن اسلاویک، استاد دانشگاه ماریلند بیان کرده است: «با کامل‌کردن سخت‌ترین کار، یا غیر قابل پیش‌بینی‌ترین فعالیت شروع به کار کنید». اگر این کاردر ابتدا کامل نشود، معمولا هرگز کامل نخواهد شد.

به سرعت عکس‌العمل نشان ندهید

 اگر بخواهید هر بار که ایمیلی جدید دریافت می‌کنید کار خود را رها کنید، مدام در رفت و آمد بین کارها بوده و زمان زیادی را تلف خواهید کرد. بالا بردن کارایی نیاز به تغییر در طرز فکر نیز دارد. کریستین مونتیان، کارشناس در یک شرکت مشاوره می‌گوید: «لازم است که از نیاز به احساس راضی کردن افرادی که به شما ایمیل یا زنگ زده یا پیام ارسال می‌کنند و نیاز به توجه فوری شما دارند، خود را رها کنید. باید بدانید که تمرکز بر روی یک موضوع باعث بالا رفتن کارایی و بهبود عملکرد می‌شود.»

منبع: inc

زومیت